Ne zanemarujte bol

Koliko ste puta zanemarili bol, a ona je uvijek znak da se nešto događa u vašem organizmu. Svjesnim ignoriranjem boli možete si napraviti samo još veću štetu. Nažalost, rijetki su oni koji na bol reagiraju odmah i na vrijeme. Mnogi će čekati da se bol razvije i postane neizdrživa. Poliklinika Help i naš dr. Buljubašić pomoći će vam ukloniti bol, no važno je uvijek javiti se na vrijeme. Svako odgađanje je guranje stvari pod tepih koje vam vaš organizam i te kako pamti.

Ruka, ali i sama šaka spadaju u osjetljivije dijelove tijela. Kao prilog tome govori i činjenica da sama šaka ima na stotine puta više receptora. U osjetljivije dijelove tijela spada i lakat. Vjerujemo kako ste se svi barem jednom udarili u lakat i da vam je poznat osjećaj boli koji može proizaći iz samo jednog udarca u to osjetljivo mjesto.

Bol šake sve je više zastupljena i ignoriranje te boli može vas dovesti do operacijskog stola. I ne pretjerujemo, jer metode koje se koriste za liječenje šake i ruke primjenjive su onda kada se liječniku javite na vrijeme. Kada bol eskalira onda je operacija jedino rješenje.

U ovom tekstu doznajte u kojim situacijama trebate potražiti specijalista ortopeda kako posljedice ne bi bile trajne.

Bol se javlja kontinuirano

Možda vas u svakom trenutku ne boli jednako, ali osjećate ju kontinuirano – vrijeme je da posjetite specijalista ortopeda. Bol je sama po sebi individualna kategorija, jer nemamo svi isti prag i toleranciju na razinu boli. Nekome srednja bol, za nekog drugog može označavati neizdrživu bol. U svakom slučaju, ako je ona kontinuirana vrijeme je za specijalistički pregled.

Izostanak ozljeda

Mnogi ljudi misle da se trebaju udariti da bi se pojavio problem, no naše tijelo, a u ovom slučaju ruke i šake, reagirao na ponavljajuće radnje kojima ih svakodnevno izlažemo – rad na laptopu, pretjerana upotreba mobitela, svakodnevno dizanje težih predmeta i slično. Ne morate se udariti da bi vaše tijelo reagiralo s boli.

Štedim jednu, opterećujem drugu

Bilo da je riječ  o trncima, boli, nelagodi, pritisku, mravinjanju ili nekom drugom simptomu, najgore rješenje je samo čekati da prođe. Opterećivanje druge ruke da biste poštedjeli onu koja vas trenutno boli – nije rješenje. I ako bol za neko vrijeme prođe ne znači da ste riješili problem.

Zaboraviti na bol

Ako bol nije svakodnevna, ljudi nerijetko zaborave da ih je boljelo. Tako zvana periodična bol najopasnija je, jer nam govori da je bolest tu i nije izliječena. U takvim situacijama uglavnom je već došlo do potrebe za operacijom.

Poliklinika Help nudi vam vrhunske stručnjake koji vam mogu pomoći na vrijeme, za individualiziranim terapijama. Ne zanemarujte osjećaj bol. Slušajte više vlastiti organizam, jer vam on uglavnom uvijek daje vrlo jasne signale da trebate stati i pozabaviti se vlastiti zdravljem. Bolesti ne prolaze same od sebe. Potrebno je potražiti liječničku pomoć i posvetiti se terapiji. Na taj način možete izbjeći daljnje komplikacije, a vjerujemo da je operacijski stol zadnje mjesto na kojem želite završiti. Ako ste se prepoznali u bilo kojoj od nabrojanih situacija javite nam se s povjerenjem i prevenirajte teža stanja na vrijeme.